תביעת ענק: הגידול התגלה באיחור של 6 שנים

כתב תביעה על סך 2.5 מיליון שקלים נגד הכללית והמרכז הרפואי לגליל: במשך שש שנים הקופה ובית החולים לא אבחנו גידול שהתפתח בעמוד השדרה ובמוח של קטינה מהצפון – שסובלת היום מ-100 אחוז נכות תפקודית

מערכת השקעות משפטיות איחור של שש שנים באיתור גידול בעמוד השדרה ובמוח – במהלכן הגיעה למעלה מ-25 פעמים לקופת החולים, תוך הידרדרות מתמדת במצבה – הפך ילדה בת 12 לנכה ב-100%, כך בהתאם לתביעה שהוגשה לאחרונה באמצעות עו"ד קרן כהן, נגד קופת חולים כללית והמרכז הרפואי לגליל. המקרה המצער נחשף ב"ידיעות אחרונות".

שורת חוות דעת, שעלותן מומנה ע"י השקעות משפטיות, קובעות כי עפ"י התסמינים מהם סבלה הילדה, היה על הרופאים לאתר את הגידול שנים קודם לכן. הורי הקטינה, המתגוררים בצפון הארץ, תובעים מהגורמים הרפואיים סכום של 2,500,000 שקלים.


במהלך אותן שנים ארוכות, בהן סבלה הקטינה מהדרדרות במצבה הפיזי, הופנתה הקטינה פעמיים בלבד לבית החולים, אך גם משם שוחררה – זאת למרות סימנים המורים, לטענת התביעה, על בירור נוירולוגי ו\או נוירוכירורגי או הדמיה של המוח, על מנת לשלול גידול. למרות תמרורי האזהרה, הגידול אובחן רק כאשר הקטינה עברה להיבדק במרפאה של קופת חולים לאומית. אז, הופנתה לבית החולים, ולאור הבדיקה שבוצעה, אובחן אצלה גידול שפיר בעמוד השדרה ובמוחה. בשלב המתקדם של הגידול, כשהוא מפושט וחודרני, הכריתה החמירה את הנזק הנוירולוגי באופן משמעותי ובאופן בלתי הפיך אצל הקטינה, אשר סובלת כיום מנכות קשה המסתכמת ב-100 אחוזי נכות תפקודית. "מדובר ברשלנות מקוממת וזועקת לשמיים", מסרה עו"ד כהן.


השקעות משפטיות עומדת ותמשיך לעמוד לצד התובעת, הוריה ועורכת הדין לאורך הדרך.

בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית