תביעה: הפעלת כוח בלתי סביר בלידה גרמה לתינוק שיתוק מוחין

שרשרת מחדלים בלידה הסתיימה בהפעלת כוח בלתי סביר למשיכת עובר, שגרם לדימום תוך-גולגלתי ולשיתוק מוחין. השקעות משפטיות נשאה בעלויות התביעה, שהוגשה לאחרונה לביהמ"ש המחוזי

מערכת השקעות משפטיות

בשבוע ה-30 להריונה, שהוגדר כהריון בסיכון גבוה, אורנה אושפזה בבית חולים במרכז הארץ והוחתמה על לידה קיסרית. למרות שהלידה הייתה צפויה להתרחש בתוך זמן קצר, במחלקה לא מולאה הוראת הרופא למתן תרופות אשר ידועות כמקטינות סיכון לשיתוק מוחין.


כשהיא עודנה מאושפזת במחלקה להיריון בסיכון גבוה, אורנה התלוננה מספר פעמים על כאבים בפני הרופא התורן, שהיה בתחילת התמחותו. הרופא לא בדק אותה ואף לא התייעץ עם רופא בכיר או מומחה – בניגוד למקובל. לאחר מספר ביקורים ביצע הרופא התורן בדיקה, במהלכה מצא רגלי עובר בנרתיק והזעיק את הרופא הבכיר.

הרופא הבכיר בדק את אורנה אך לא אבחן כי הפתיחה אינה מלאה, והחליט ליילדה בלידה רגילה ולא בניתוח קיסרי כפי שתוכנן מראש. הלידה "נתקעה" כאשר ראשה של העוברית לא ירד, משום שהפתיחה לא הייתה מספיק גדולה כדי להוציא את ראשה.

עו"ד אופיר בן משה

במצב זה הופעל כוח גדול ובלתי סביר למשיכת העוברית, אשר גרמו לה לדימום תוך גולגולתי, דימום על הבטן ועל הגפיים. בעקבות הלידה הטראומתית, סובלת התינוקת משיתוק מוחין.


באמצעות בא כוחם, עו"ד אופיר בן משה, פנו הורי הפעוטה לחברת השקעות משפטיות בבקשה לכיסוי עלויות ההליך המשפטי. החברה נשאה בכל עלויות ההליך, ביניהן שתי חוות דעת רפואיות, שבאחת מהן נקבע כי "טיפול סביר ומקובל היה יכול למנוע את נזקי הלידה". התביעה הוגשה לאחרונה לבית המשפט המחוזי.

אנו מאחלים לתובעים ולעורך הדין הצלחה בהליך המשפטי ומבטיחים לעמוד לצידם לכל אורך הדרך.

בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית