• מערכת השקעות משפטיות

תביעה: בת 8 חודשים נפטרה שעות לאחר ששוחררה ממוקד טרם

הוריה של הפעוטה מראש העין תובעים את רשת המוקדים הרפואיים טרם לאחר שלדבריהם בתם לא טופלה בשל זיהום קטלני, שוחררה לביתה ונפטרה כעבור שעות. "אחד המקרים הקשים שהגיעו אלינו"

מערכת השקעות משפטיות

תביעה נגד מוקד טרם לרפואה דחופה בחשד לרשלנות קשה: הורי פעוטה בת שמונה חודשים שנפטרה שעות לאחר חזרתם הממוקד, טוענים בתביעה כי בתם שלקתה בחום ממושך ובדיקות דם לא תקינות, שוחררה לביתה ללא טיפול אנטיביוטי וללא הפניה לחדר מיון. הבדיקה הפתולוגית אישרה כי הפעוטה לקתה בזיהום קטלני. התביעה, אשר נחשפה ב"ידיעות אחרונות", הוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בלוד באמצעות עו"ד אופיר בן משה. השקעות משפטיות מימנה את חוות הדעת אשר נדרשו להגשת התביעה.


ע"פ התביעה, הפעוטה שוחררה לביתה ללא טיפול, כשלא נלקחה בדיקת שתן. הרופאה אבחנה כי התינוקת "סובלת מזיהום פטרייתי ואפטות בפה". מספר שעות לאחר ששוחררה לביתה, סמוך לשעה 3 לפנות בוקר, אמה של התינוקת קמה לבדוק מה שלום בתה, והבחינה בכיחלון. מיד לאחר מכן הזעיקה האם צוות מד"א. הפעולה הגיעה לבית החולים שניידר ללא רוח חיים, והצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותה. דו"ח הנתיחה שלאחר המוות קבע כי הפעוטה נפטרה כתוצאה מדלקת ריאות. כמו כן, הפתולוג הבוחן ציין כי בבדיקת המנוחה היו "דגלים אדומים" כמו ירידה במשקל וירידה בכדוריות הדם הלבנות, שהצריכו בירור מעמיק ומיידי והפניה למיון.

עו"ד אוהד גרינוולד. צילום: יח"צ
עו"ד אוהד גרינוולד. צילום: יח"צ

"זהו אחד המקרים הקשים והעצובים שהגיעו אלינו", מסר מנכ"ל השקעות משפטיות, עו"ד אוהד גרינוולד. "השקעות משפטיות השקיעה בתביעה, כיסתה את עלות חוות הדעת המומחים שצורפו אליה וסייעה להורים להגיש את התביעה המבוססת והחזקה ביותר. נמשיך לעמוד לאורך הדרך לצד התובעים ובאי כוחם".
קישור לכתבה המלאה: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5606314,00.htmlבחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית