רשלנות רפואית כפולה הפכה בן 49 לצמח

מ', שהגיע לבית החולים לאחר שסבל מכאבי ראש עזים, שוחרר לביתו מבלי המלצה לבדיקות נוספות. שבועיים לאחר מכן הובהל שוב למיון, והתברר שהוא סובל מאירוע לבבי שלא אובחן בזמן. בהמשך, רופא בלתי מיומן התרשל בביצוע פעולת הוצאת צינור ההנשמה, ומ' הפך לצמח

מערכת השקעות משפטיות

לפני כשנתיים סבל מ' מכאבי ראש עזים. הוא הופנה לחדר מיון בבית חולים בצפון הארץ שבו בוצעה בדיקת CT. לאחר הבדיקה מ' שוחרר לביתו מבלי שהומלץ לו על ביצוע בדיקות נוספות.


שבועיים לאחר מכן מ' חש לחצים בחזה, מלווים בהזעות וקושי נשימה. הוא הובהל לבית החולים בו אובחן כסובל מחסימה לבבית והוכנס מיד לביצוע צנתור. לאחר שעתיים וחצי הסתיים הצנתור בהצלחה ו-מ' הועבר לטיפול נמרץ לב בעודו מורדם ומונשם.


כשבוע לאחר מכן, במהלך שעות הצהריים של יום שבת, הוחלט להוציא את צינור ההנשמה (פעולת אקסטובציה) – זאת למרות שבאותה שעה לא היו בבית החולים רופאים מיומנים לביצוע הפעולה. במהלך ניסיון זה סבל מ' מאי ספיקה נשימתית חריפה, ולאחריה דום לב.

בעקבות האירוע נגרם למ' נזק מוחי חמור. הוא הועבר למחלקת מונשמים במוסד סיעודי, מוזן ישירות לקיבה ומוגדר כצמח. לא צפוי שיפור במצבו.


באמצעות באת כוחם, עו"ד עדי וייס, פנתה משפחתו של מ' להשקעות משפטיות בבקשה לכיסוי הוצאות התביעה. החברה כיסתה את כל הוצאות ההליך המשפטי ובתוכן שלוש חוות דעת רפואיות, שבאחת מהן נקבע כי "פעולת האקסטובציה בוצעה ברשלנות ע"י רופא לא מנוסה... חוסר הניסיון וחוסר ההבנה הבסיסיים של הרופא התורן באותו יום גרמו לתוצאה הכל-כך קשה".

עו"ד עדי וייס

בחוות דעת נוספת נקבע כי "מ' לקה בהתקף לב חריף ונרחב שההסתמנות הראשונה המבשרת את בואו הייתה כשבועיים לפני שהתרחש, עת הגיע למיון בית החולים. באם היו מבצעים כבר אז את הבדיקות הנדרשות, מ' היה מקבל טיפול מתאים והתקף הלב המסיבי שהתרחש שבועיים לאחר מכן היה נמנע". תביעתו של מ' הוגשה לאחרונה לבית המשפט המחוזי. אנו מאחלים למ', משפחתו ועורכת דינו הצלחה בהליך המשפטי ומבטיחים לעמוד לצידם לכל אורך הדרך.

בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית