לאחר רשלנות רפואית בלידה: ג'סטיס כיסתה עבור תובעת עלות הליך פונדקאות

מיוחד: רשלנות רפואית בלידה הביאה לפטירת התינוק ולכריתת רחם היולדת. קרן ג'סטיס הקדימה עבורה פיצוי, המיועד לביצוע הליך פונדקאות

מערכת קרן ג'סטיס - השקעות משפטיות

דנה (שם בדוי), אישה הרה בשנות ה-30 לחייה, אם לארבעה ילדים בריאים, הגיעה לבית החולים לקראת לידת בנה החמישי, והועברה לחדר לידה. למרות שניתן היה לזהות במוניטור האטות בדופק העובר, דנה לא הועברה לניתוח קיסרי. שעות רבות ויקרות חלפו והתינוק נקלע למצוקה. כדי לחלצו, האחות המיילדת התיישבה על בטנה של דנה והפעילה לחץ רב אשר גרם לקרע עמוק ברחם. דנה הועברה לניתוח קיסרי, שבו כמעט קיפחה את חייה. התינוק חולץ במצב קשה מאוד ונפטר שבוע לאחר מכן. בעקבות הנזק הקשה שנגרם לרחמה של דנה, הצוות הרפואי נאלץ לכרות אותו.


דנה ובעלה שאפו למשפחה מורחבת וברוכת ילדים, אך הפגיעה הרפואית הקשה מנעה מהם את האפשרות הטבעית ללידות נוספות. בעקבות כך, הזוג ביקש לפנות להליך פונדקאות, אך לא היה יכול לשאת בעלויותיו הגבוהות. באמצעות באת כוחם, עו"ד ענת גינזבורג, דנה ובעלה פנו לקרן ג'סטיס, בבקשה להקדמת חלק מהפיצוי עבור כיסוי הוצאות הליך הפונדקאות, וכן לכיסוי כל הוצאות ההליך המשפטי בעניינם, בראשן מספר חוות דעת רפואיות יקרות. ג׳סטיס נעתרה לבקשתם והעמידה עבורם מאות אלפי שקלים.

תביעת הרשלנות הרפואית של דנה נגד בית החולים הוגשה לפני מספר חודשים לבית המשפט המחוזי ע"י עו"ד ענת גינזבורג.


קרן ג'סטיס תמשיך לעמוד לצד התובעים לאורך הדרך. אנו מתפללים וממתינים יחד איתם שהליך הפונדקאות יביא ללידת תינוק בריא.