כך הצליח ועד בית לממן תביעת מיליונים נגד הקבלן

עזרה משפטית: וועדי שני בתים שתבעו את חברת הבנייה בכמעט 6.5 מיליון ש"ח, לא הצליחו לגייס את סכום האגרה – עד שעורך הדין גייס את הסכום המלא, כולל הוצאות נוספות, מהשקעות משפטיות

מערכת השקעות משפטיות

ועדי שני בתים שנבנו במאוחד על חלקה אחת הגישו תביעה נגד חברת הבנייה שבנתה את המתחם במשותף, בגין ליקויי בניה חמורי שהתגלו, כנטען בכתב התביעה, בבתים. התביעה הוגשה ע"י עו"ד גיא יעקב מנהריה, המומחה בתחום המקרקעין וליקויי בנייה, לבית המשפט המחוזי בחיפה, על סכום של למעלה מ-6 מיליון שקלים. בכתב התביעה נטען כי בסמוך לכניסת דיירי הבניין לבניין, אותרו בבניין ליקויי בנייה המצריכים תיקון. משכך, פנתה נציגות הבניין למהנדס לבדיקת ליקויי בנייה בכדי לקבל תמונה מדויקת של מצב הרכוש המשותף ועל פי דו"חות הבדיקה נמצאו בבתים המשותפים ליקויי בנייה המסתכמים בתחום התביעה.


נוכח סכומה הגבוה של התביעה, עמד סכום האגרה הראשונית שעל התובעים לשלם לבית המשפט על סך של 70,000 ש"ח. הוועד לא הצליח לגייס את הסכום הזה שהאמיר עם צירוף

הוצאות נוספות הקשורות בניהול ההליך. משכך, פנה עו"ד גיא יעקב, המייצג את הוועד, לחברת השקעות משפטיות וזו נטלה על עצמה את מלוא הוצאות ההליך, כך שלמעשה ועד הבית לא נאלץ להוציא אגורה אחת מכיסו לשם הגשת התביעה.


"כתב התביעה מדבר בעד עצמו וכולל שורה ארוכה של נזקים וליקויי בנייה ברכוש המשותף", מסר ל"ניוזים צפון" עו"ד גיא יעקב. "חשוב להדגיש כי המדובר בתביעה בגין ליקויים ברכוש המשותף בלבד, והתביעה, למרות סכומה הגבוה, כלל אינה כוללת את הליקויים הפרטניים בדירות עצמן. משרדנו ילווה את התובעים לכל אורך ההליך המשפטי".

עו"ד אסף גרינוולד
עו"ד אסף גרינוולד. צילום: ליאור מזרחי

לדברי מנכ"ל השקעות משפטיות, עו"ד אסף גרינוולד, "מדובר בתביעה בגין ליקויי בנייה קשים שהפכו בניינים שלמים לבלתי-ראויים למגורים. אנשים שרכשו קורת גג במיטב כספם נפגעו באופן קשה. בהולדת עו"ד גיא יעקב, מהמומחים המובילים בישראל בתחום, ובתמיכת השקעות משפטיות, אשר כיסתה עבור התובעים את כל הוצאות התביעה – חוות דעת, אגרות ועוד, הגישו וועדי הבתים והדיירים את התביעה החזקה והמבוססת ביותר לבית המשפט – בלי שנאלצו להוציא שקל מהכיס, וללא סיכון כספי – מולנו או מול עורך הדין".