יולדת בסיכון המתינה שעתיים לבדיקה – התינוק נפטר

כתב תביעה: תינוק בן 38 שבועות נפטר ברחם אימו, אשר למרות גורמי הסיכון הרבים נאלצה לחכות שעתיים בטרם בוצעה בדיקת אולטרסאונד. השקעות משפטיות מימנה את חוות הדעת הרפואית

מערכת השקעות משפטיות

עו"ד דור ויינברג
עו"ד דור ויינברג

כתב תביעה שהגיש לאחרונה עו"ד דור ויינברג לבית המשפט המחוזי כנגד בית החולים לניאדו טומן בחובו מוות טרגי של תינוק בשבוע 38 ברחם אמו. ע"פ כתב התביעה, היולדת הגיעה לבית החולים עם עובר חי, אך למרות גורמי סיכון רבים שהיו ליולדת – ביניהם האטה בתנועות העובר, מנח רוחבי, עורק חסר בחבל הטבור ועוד – הצוות הרפואי הורה לתובעת להמתין כמעט שעתיים לביצוע בדיקת אולטרסאונד.


בבדיקה התברר שבמהלך ההמתנה הארוכה נאבק העובר על חייו ומת. כעת תובעים ההורים את בית החולים על רשלנות רפואית חמורה, כאשר חוות הדעת הרפואית אשר צורפה לתביעה מומנה ע"י השקעות משפטיות. "בנוסף לרשלנות, נטען בתביעה שהגיעה העת שבית המשפט ישנה את ההלכה המשפטית ויפסוק פיצויים לעובר בשבוע 38+, בסכום זהה לתינוק", מסר עו"ד ויינברג. "עובר בשבוע 38+ הוא תינוק הוא תינוק הוא תינוק".


מנכ"ל חברת השקעות משפטיות, עו"ד אסף גרינוולד, מסר כי "אנו גאים לעבוד לצידו של עו"ד ויינברג בתיק הקשה הזה, ומקווים לצדק, לפיצוי ולנחת רוח למשפחה".