"התעוורתי כי שב"ס מנעו ממני לקבל תרופות"

למרות שהודיע לשב"ס כי הוא סובל ממחלה הפוגעת בעצב הראייה, א' לא הורשה ליטול את תרופתו – והתעוור. השקעות משפטיות העמידה לרשותו את הסכומים הנדרשים להגשת התביעה

מערכת השקעות משפטיות

א', אסיר משוחרר שאובחן בגלאוקומה לפני כליאתו, התעוור בזמן מאסרו, זאת לאחר שחובש בית הסוהר סירב להתיר לו את הכנסת תרופתו "והעדיף להשליכה לפח", ע"פ לשון התביעה. כל זאת, למרות שציין בפני ועדת המיון של שב"ס כי הוא זקוק לטיפול תרופתי קבוע, וכי גם לאחר שהחל לרצות את מאסרו פנה מספר פעמים לרופאי בית הסוהר ודיווח על הידרדרות במצבו, אך אלו לא התייחסו לתלונותיו. כתב התביעה נגד שירות בתי הסוהר, אשר נחשף ב"ידיעות אחרונות", הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד רותם אלוני-דוידוב ובמימון השקעות משפטיות.


בחוות דעת מומחה שצירף א' לתביעתו, כותב המומחה כי "אין עוררין שתקופה של שלושה חודשים ללא טיפול, עם לחץ תוך עיני גבוה ביותר, באדם עם גלאוקומה חמורה ביותר, גורמת להחמרה ניכרת וקריטית במצב המחלה. אבחון מוקדם וטיפול נכון בכניסה למאסר היו מביאים בסבירות גבוהה לשמירה על התפקוד הראייתי, ייתכן והיו מונעים את הצורך בניתוחים, ובסופו של דבר מונעים את אובדן הראייה המוחלט".


מנכ"ל השקעות משפטיות, עו"ד אסף גרינוולד מסר: "משמצאנו את התביעה מוצדקת, העמדנו לרשות התובע, שנותר חסר-כל, את הסכום הנדרש לצורך צירוף חוות דעת של מומחים רפואיים מהשורה הראשונה. נמשיך לעמוד לצד התובע לאורך הדרך, הגם שאף פיצוי כספי לא יוכל להשיב לתובע את ראייתו".


עו"ד רותם אלוני-דוידוב. צילום: יח"צ

קישור לכתבה המלאה: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5549713,00.html?fbclid=IwAR25Fh_OdsJihVkOCEwCk-5GptR3JnwrcvvCWXRM8mL73YNj6owBj83S9Pc

בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית