התינוקת נפטרה לאחר רשלנות, ביה"ח יפצה את ההורים

תינוקת שנולדה במשקל קילו אחד נותחה אך צנתר ההזנה הותקן במיקום לא נכון. לא בוצעה בדיקה חוזרת, ושבוע לאחר מכן התינוקת נפטרה. כעת נקבע שביה"ח ישלם להוריה פיצויים משמעותיים. "נוכחות נוזל בחלל הבטן היה מעורר חשד אצל הרופא הסביר"

מערכת השקעות משפטיות

עו"ד ארן אמיר, ענת גוטמן וסיוון לאונר

תהילה נולדה כתאומה שנייה בניתוח קיסרי במשקל קילו אחד. לאחר הלידה היא נזקקה לסיוע נשימתי והועברה בעודה מונשמת לפגייה.


מיד לאחר אשפוזה בפגייה, הותקן בתהילה צנתר ורידי טבורי שדרכו ניתן יהיה להזינה. כבר בצילום הרנטגן הראשון נראה היה שהצנתר הותקן במיקום שנחשב לבלתי-אופטימלי, אשר עלול לגרום לסיבוכים קשים. למרות זאת, לא בוצעה בדיקת אולטרסאונד כדי לוודא את מיקומו המדויק.


בימים הבאים הידרדר מצבה של תהילה. בטנה התנפחה, ולמרות שבצילום רנטגן של הבטן נצפה נוזל רב אשר הצריך התערבות רפואית, ממצאי הצילום לא זכו להתייחסות מצד המטפלים והצנתר הוורידי הטבורי הושאר במקומו. שבוע ימים לאחר שיצאה לאוויר העולם קרסו מערכות גופה ותהילה הפעוטה נפטרה. במכתב הפטירה צוין כי "לא ניתן היה לעצור את השתלשלות האירועים שהביאו למותה של התינוקת".

דרך באי כוחם, עורכי הדין ענת גוטמן, ארן אמיר וסיוון לאונר ממשרד גוטמן-אמיר ושות', פנו הוריה של תהילה לחברת השקעות משפטיות בבקשה לכיסוי הוצאות ההליך המשפטי, שלא היה בידם לממן.


החברה מימנה עבור המשפחה את כל עלויות התביעה, ביניהן את חוות הדעת הרפואית שבה נקבע כי "נוכחות נוזל בחלל הבטן היה מעורר חשד אצל הרופא הסביר, אך הסימנים הקליניים שהחשידו על קיומה של בעיה לא זכו לתגובה נדרשת של הצוות שטיפל בה. אין ספק שאילו המטפלים בתהילה ז"ל היו מתייחסים ברצינות הראויה - חייה של התינוקת היו ניצלים".

לאחר הליך משפטי ארוך, התביעה הסתיימה לאחרונה בהצלחה כאשר נקבע שהוריה של תהילה ז"ל זכאים לפיצוי כספי משמעותי, אשר לעולם לא יוכל להחזיר את בתם – אך אולי יהיה בו כדי לפצות מעט על הטרגדיה שפקדה אותם.

אנו מאחלים להוריה של תהילה בריאות ושמחה, וממשיכים לעמוד לצידם – ולצד יתר התובעים אשר משתמשים בשירותינו – בהמשך הדרך.בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית