הרופאים לא אבחנו שבץ מוחי - תביעה הוגשה נגד ביה"ח

נהג מונית שסבל מחולשה הגיע לבית החולים והתלונן כי ידו נשמטה מההגה. הצוות שחרר אותו לביתו. למחרת שב לבית החולים ואובחן כסובל משבץ מוחי - אך הזמן שחלף הותיר אותו עם נזק בלתי הפיך. התביעה הוגשה במימון חברת השקעות משפטיות

מערכת השקעות משפטיות

ש', נהג מונית, הרגיש שיתוק פתאומי בעת שנסע ברכבו, וידו השמאלית נשמטה מההגה. כאשר ניסה לצאת מרכבו, חש כי הוא סובל מחולשה גם ברגלו השמאלית – ועוברי אורח סייעו לו ביציאתו מן הרכב לרחוב הפתוח.


מספר שעות לאחר מכן, פנה ש' למרפאה על מנת לאבחן את מצבו. ש' דיווח לרופא על השיתוק הפתאומי שחש באותו יום וציין כי ידו נשמטה מההגה. למרות זאת, הרופא לא תיעד את תלונותיו ולא נתן דעתו אליהן, ושחרר את ש' למנוחה בביתו.ש' שב לביתו ללא כל פיקוח או מעקב רפואי. כשהתעורר למחרת, התקשה ללכת, להחזיק כסף קטן ולסובב את ההגה. עד שעות הערב הידרדר מצבו משמעותית: הוא התקשה לדבר וסבל משיתוק מלא של צד שמאל, ונלקח מיידית ע"י בת זוגו לבית החולים. בבית החולים אובחן כי ש' סובל מאירוע מוחי ואושפז מיידית. מאחר שחלפו יותר מ-24 שעות מתחילת האירוע, אפשרויות הטיפול היו מוגבלות. כך, ש' נותר עם נזק נוירולוגי בלתי-הפיך, ובמשך חודשים רבים נשאר במסגרת אשפוז יום במחלקת השיקום של בית החולים.

עו"ד רותם אלוני דוידוב
עו"ד רותם אלוני דוידוב

באמצעות באת כוחו, עו"ד רותם אלוני-דוידוב, פנה ש' לחברת השקעות משפטיות בבקשה לכיסוי הוצאות התביעה. החברה כיסתה עבורו את כל הוצאות ההליך המשפטי, ביניהן חוות דעת נוירולוגית, בה נקבע כי "באם הרופא המטפל היה מאבחן את מצבו הרפואי של התובע כרפואי ומפנה אותו בדחיפות לבית החולים, ניתן היה לתת לו את הטיפול המקובל אשר היה מקטין באופן משמעותי את הסיכון ללקות באירוע מוחי קבוע לאחר אירוע מוחי חולף, כפי שקרה לתובע. הרופא


סטה מהסטנדרט הרפואי המקובל". התביעה הוגשה לאחרונה לבית המשפט.

אנו מאחלים לש' ולעורכת דינו הצלחה בהליך המשפטי ומבטיחים לעמוד לצידם – ולצד יתר התובעים אשר משתמשים בשירותינו – לכל אורך הדרך.

בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית