"העיסוק בדיני נפשות הוא שמניע אותי ביומיום"

כנצר לשושלת משפטנים, דור ויינברג ידע שגם בפניו ניצבת קריירה במקצוע עריכת הדין - ובחר לעסוק בתחום נזקי הגוף. ב"מאחורי הגלימה" הוא מספר כיצד משפיעים המראות הקשים גם על אשתו וילדיו, נזכר במקרים המורכבים ביותר שהיו על שולחנו וחולק כיצד הברכה המיוחדת שקיבל מאביו בגיל 16 ממשיכה להשפיע עליו עד היום

מערכת קרן ג'סטיס - השקעות משפטיות

"ההחלטה הכי קשה שלקחתי כעו"ד היא להתעסק רק בנזקים קטסטרופליים, ומאז אני נתקל כל יום בסיפורים מורכבים מאוד. מצד אחד, אני לא יכול להפריד לגמרי בין המראות הקשים שאני רואה בעבודה לבין החיים הפרטיים שלי, כך שאין ספק שהעסק משפיע גם על אשתי ושלושת ילדיי. מצד שני, הידיעה שאני עוסק בדיני נפשות היא גם הדבר שמניע אותי ביומיום. אין לי אפשרות להוריד הילוך כאשר העתיד הכלכלי של משפחות הלקוחות שלנו תלוי בסכום הפיצויים שאשיג עבורם. האנשים האלו, שחוו נזקים אדירים, נמצאים בלבי, ועבורם אני קם בכל בוקר.


יש כמה מקרים שזכורים לי במיוחד. לא אשכח את הדיון בו ייצגתי כעו"ד צעיר אדם שהפך למשותק בעקבות תאונת דרכים, כאשר במהלך הדיון טען עורך הדין של חברת הביטוח שהתובע יחזור לתפקוד מלא ושאין סיבה לפצותו. למשמע טענתו, הבנתי שאני רוצה לייצג נפגעים קשים – ועל כך, תודה גדולה לעורך הדין של חברת הביטוח. התיק נגמר בפיצויים של מיליונים.


מקרה נוסף שנחרט בלבי הוא עניינו של אב צעיר שהתאבד, חברת הביטוח לא הסכימה לשלם את סכום הביטוח על סך מיליון וחצי ₪ ורק לאחר שהמשפחה פנתה אלינו, בית המשפט נתן לנו רוח גבית והתיק נסגר בהצלחה רבה. ללא ההצלחה הזאת, המשפחה - שגם כך התרסקה - היתה מתפרקת לגמרי בשל קשיים כלכליים.


במקרה מהתקופה האחרונה, שעדיין לא נגמר, הגיעה למשרדנו יולדת צעירה שלאחר הלידה ועקב רשלנות רפואית חמורה לא קיבלה טיפול רפואי, ונותרה משותקת ומרותקת לכיסא גלגלים. בתה הבכורה בת ה-9 מטפלת בתינוק מיום היוולדו ומשמשת למעשה כאמא קטנה. לאחר שלא יכלה לעמוד בהוצאות חוות הדעת הרפואיות לביסוס תביעתה, פניתי בשמה לקרן ג'סטיס, שנשאה עבורה בעלויות של מספר חוות דעת, בלמעלה מ-100,000 ₪. ללא קבלת התמיכה הזאת, התביעה לא הייתה מתבססת על חוות דעת של המומחים המובילים בארץ, ואולי כלל לא הייתה מוגשת.


לשמחתי, בין כל אלו, אני מצליח להגשים ברכה חשובה שקיבלתי מאדם חשוב. כשהייתי בן 16 קיבלתי מאבא שלי, עו"ד תיאודור ויינברג, מתנה מיוחדת: ספר שכתבה השופטת דרורה פלפל – 'הספורט בראי המשפט'. אבי כתב בעמוד הראשון: 'דור, אני מאחל לך שתדע כעורך דין לשלב בין אהבותיך לספורט ולצדק'. ואכן, אחרי כ-15 שנים במקצוע, אני עדיין רץ למרחקים ארוכים – גם בתיקים שאני מנהל וגם פיזית, ברחובות העיר. עבור שתי האהבות הללו נדרשות יכולות דומות: אסטרטגיה, טקטיקה, נחישות ותחכום. ואיפה אהיה בעוד עשר שנים? כבנו של עו"ד תיאודור ויינברג, ייבדל לחיים ארוכים, וכנכדו של מייסד המשרד עוד ישראל ויינברג ז"ל, בכוונתי להמשיך את השושלת המפוארת – ובעיקר, להמשיך לרוץ קדימה, למרחקים".

בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית