הרופא טעה באבחון, הסרטן הפך לסופני

תושבת אילת אובחנה במשלך שלוש שנים כסובלת מנגע שפירי בעורה, בעוד שלמעשה היה מדובר במלנומה – אשר בינתיים שלחה גרורות והתפשטה. השקעות משפטיות מימנה עבורה את כל הוצאות המשפט הנלוות

מערכת השקעות משפטיות

לפני כשלוש שנים הגיעה א' (70), עובדת ניקיון תושבת אילת, לטיפול אצל רופא עור של "שירותי בריאות כללית", בעקבות כתם בכף רגלה ונגע בגב הרגל. במהלך הביקור אבחן הרופא את א' כסובלת מנגע שפירי בעור ומשטף דם תת עורי ושיחרר אותה לביתה ללא כל טיפול או מעקב אחר הנגע. לאחר שלא חל שיפור משך חודשים רבים, א' ראתה רופא עור נוסף, שקבע כי מדובר בפטרת בכף הרגל.


רק כחודש וחצי לאחר מכן, לאור פנייתה של א' לרופאת עור אחרת, נלקחה מהנגע ביופסיה אשר אישרה כי א' סובלת ממלנומה ממאירה וגרורתית שהתפשטה לכבד ולריאות. בעקבות אותה אבחנה מטופלת א' עד היום במחלקה האונקולוגית בבית החולים סורוקה. סיפורה נחשף ב"ידיעון אילת".


א' הגישה תביעת רשלנות רפואית על סך 2.5 מיליון שקלים באמצעות עו"ד בוריס לויאב ממשרד ישר-יעקובי והשקעות משפטיות כיסתה עבורה את הוצאות התביעה הנלוות, בראשן חוות דעת מומחים רפואיים מן השורה הראשונה. "המקרה של א' הוא מסוג התביעות שאנחנו מטפלים בהן", אמר מנכ"ל השקעות משפטיות, עו"ד אסף גרינוולד. "מדובר בפריצת דרך המאפשרת לתובעים את זכות הגישה לערכאות, שלעיתים קרובות חסומה בפניהם בגלל מכשול כלכלי, ובכך מונעת מהם את הדרך לקבלת פיצויים שיכולים לשנות את חייהם".


בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית