בסיוע השקעות משפטיות: הורים לפעוט שנפטר תובעים 2.5 מיליון שקלים

"אם כל הרשלנויות", כך נכתב בחוות הדעת הרפואית שצורפה לתביעת מיליונים על רשלנות רפואית חמורה, אשר הובילה לפטירתו הטרגית של תינוק כשהוא בן 51 ימים בלבד

מערכת השקעות משפטיות

זוג הורים, תושבי נתיבות, תובעים את בית החולים 'ברזילי', מד"א ומשרד הבריאות בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים בגין רשלנות רפואית, אשר הובילה לטענת ההורים לפטירתו הטרגית של בנם כשהוא תינוק בן 51 יום בלבד.


על פי הנטען בכתב התביעה, שהגישו ההורים באחרונה לבית המשפט המחוזי מרכזי באמצעות עו"ד צילי עמיר, הייתה אמו של התינוק בת ה-29 במעקב היריון, כאשר כבר בסקירת המערכות השבוע ה-17 להיריון אובחן בה מצב נדיר ומסוכן בו כלי דם הקשורים לשלייה או לחבל הטבור נלכדים בין העובר לבין פתח תעלת הלידה. במצב זה קיים סיכון רב לעובר. בשלב זה הופנתה התובעת, שנשאה בהריונה תאומים, להמשך מעקב הריון בסיכון גבוה, והונחתה כי בכל שינוי ולא הקל ביותר, דוגמת צירים או דימום, עליה להגיע לבית החולים ללא כל דיחוי.


מכתב התביעה עולה כי בשלבי חודש נובמבר 2017, בשעה ארבע לפנות בוקר, התעוררה התובעת עקב אירוע של דימום פתאומי מסיבי. אמבולנס של מד"א הוזעקה ע"ד אמה ובעלה של התובעת, אשר על פי הנטען בכתב התביעה הודיע למוקד מד"א על מצבה הרפואי של אשתו, וכי היא נמצאת בסיכון. כמו כן מצוין כי המידע החיוני המעיד על דחיפות האירוע נמסר למוקדנית מד"א ולפראמדיק. למרות זאת, התובע טוען כי הבקשה לא תועדה במערכת הממוחשבת, לא נרשמה בדו"ח הרפואי ואף לא נמסרה מבעוד מועד לבית החולים. וכך, ע"פ הנטען, נהג הצוות הרפואי בבית החולים 'ברזילי' כאילו לא מדובר במצב המחייב טיפול דחוף. בסופו של דבר בוצע באשה ניתוח קיסרי בו יילדו הרופאים את שני התאומים, כאשר אחד מהם נולד עם אנמיה קשה ובמצב של הלם תת נפחי, והוא נזקק להחייאה ממושכת. התינוק השני נולד כשהוא בריא. התינוק המנוח פיתח אי ספיקת כליות, נמצא כי הוא סובל מפגיעה מוחית ונמק במעי ובגיל 51 יום הוא נפטר.

השקעות משפטיות מימנה עבור התובעים את עלות חוות הדעת הרפואיות שצורפו לכתב התביעה, בהן נאמר כי לא נעשה אבחון של מקור הדימום והייתה השתהות גדולה בביצוע הניתוח הקיסרי. "כשל בל יתואר שניתן לכנותו 'אם כל הרשלנויות' גרם במישרין לפגיעה בלתי הפיכה בעובר שדימם למותו", נכתב בחוות הדעת, אותה כתב פרופ' ישראל טלר.


"לבו של פעוט נדם. מדובר בטרגדיה איומה", ציין מנכ"ל השקעות משפטיות, עו"ד אוהד גרינוולד. "ברגע שהמקרה הובא לידיעתנו, ידענו שנתגייס לימין ההורים ונסייע להם להגיש את התביעה המבוססת ביותר, שלעולם לא תחזיר את בנם – אך אולי יהיה בה משום חצי-נחמה, בתוך עולמם שחרב עליהם. נמשיך לעמוד לצד התובעים ועו"ד עמיר לכל אורך ההליך".


סיפור התביעה הובא בהרחבה ב"ידיעות הנגב".
בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית