ביה"ח שכשל באבחון סרטן ריאות יפצה את משפחת הנפטר

רקע של עישון כבד, זיהומים נשימתיים רבים וירידה בלתי מוסברת במשקל לא הדליקו נורות אדומות אצל אנשי הצוות הרפואי, שהעניקו לחולה בסרטן ריאות טיפול סימפטומטי בלבד. משפחתו תבעה את ביה"ח, וכעת נקבע כי יפצה את המשפחה

מערכת השקעות משפטיותד', בעל רקע של עישון כבד וזיהומים נשימתיים רבים, היה תחת מעקב רפואי באחת מקופות החולים בישראל. לאחר שסבל מקשיי נשימה יוצאי דופן, ד' התייצב למספר בדיקות בקופת החולים. בצילום החזה שביצע לא נמצא תהליך חשוד ולד' הוענק טיפול סימפטומטי בלבד.


לאחר מספר שנים, במסגרת הערכה כללית, נמצא שד' ירד באופן ניכר ממשקלו הקבוע. עובדת היותו מעשן כבד הסובל ממחלה ריאתית כרונית לא הדליקה אצל הצוות המטפל נורה אדומה ולא נעשה ניסיון כלשהו מצידם לברר את הסיבות לירידה הבלתי מוסברת במשקל.


כחודשיים לאחר מכן ד' חזר למרפאה עקב החמרה במצבו הנשימתי כאשר התלונן על שיעול, קשיי נשימה, כאבים בחזה וכיח צהבהב. בביקור זה, ובביקורים נוספים שערך במרפאה בחודשים הבאים בעקבות אותם התסמינים, ד' המשיך לקבל טיפול סימפטומטי בלבד ונשלח לביתו ללא המלצות נוספות וללא בירור נוסף.


לאחר מספר חודשים נוספים בהם התלונן על כאבים חזקים, החמיר מצבו של ד', והוא פונה לבית חולים במרכז הארץ. בבית החולים התברר כי ד' סובל מסרטן ריאות גרורתי בשלב המתקדם ביותר. לאחר מספר חודשי טיפולים קשים, שלוו בסבל רב, ד' נפטר בבית החולים.

באמצעות בא כוחם, עו"ד אסף אודיז, פנתה משפחתו של ד' לחברת השקעות משפטיות בבקשה לכיסוי הוצאות ההליך המשפטי, אשר לא היה בידם לממן. השקעות משפטיות נשאה בעלויות חוות הדעת הרפואיות ויתר הוצאות התביעה, אשר הסתיימה לאחרונה בפיצוי כספי משמעותי לטובת עזבון המנוח.

אנו מקווים שכספי הפיצויים יסייעו לבני משפחתו של ד' ז"ל לשקם את חייהם, ומבטיחים להמשיך לעמוד לצידם - ולצד יתר התובעים המשתמשים בשירותינו - בהמשך הדרך.בחזרה למגזין
בחזרה לעמוד הבית