כש-95% נאלצים לוותר

הליך משפטי הוא עניין יקר, והוא בדרך כלל תופס אותנו כשאנחנו לא מוכנים אליו כלכלית. מעבר לכך – עבור כל תובע, הליך משפטי כרוך בסיכון, חוסר-וודאות וערפל כבד.

 

מחקרים מוכיחים כי למעלה מ-95% מבעלי זכויות התביעה אינם תובעים בפועל, ונאלצים לוותר על התביעה – גם בשל טעמים כלכליים, היינו חסרון-כיס או "שנאת סיכון". כשל השוק מונע מרבים לקבל את יומם בבית המשפט – ומוביל לאובדן פיצויים של מאות אלפי ועד מיליוני שקלים לכל תובע ותביעה.

 

במקרים אחרים, בהם התובעים מצליחים לתבוע, לעתים קרובות מדובר בתביעה חלקית ו"רזה", שמסתיימת בפיצויים חלקיים בלבד. כך או אחרת – התביעה אינה ממוצה, וצדק לא נעשה.

 

השקעות משפטיות מצעידה את עולם המשפט ואת התובעים אל עידן חדש. אנו עומדים לצד התובעים, מעניקים להם "גב" כלכלי ומכסים עבורם את כל הוצאות המשפט – ובמקרים המתאימים, מכסים גם את הוצאותיהם האישיות והרפואיות לאורך ההליך ("דמי מחיה"), כדי לאפשר להם להגיש את התביעה החזקה ביותר, בסכום הפיצוי המקסימאלי, ולנהלה באופן שוויוני לנתבעים החזקים מהם, ללא חוסר כלכלי.

 

מידי שנה, אנו משקיעים בתביעות שצפויות להניב לתובעים פיצויים כוללים בגובה מאות מיליוני שקלים, ולשנות את חייהם לטובה.

הפתרון

השקעות משפטיות מכסה את כל הוצאות התביעה ונושאת במלוא הסיכון הכלכלי, ובכך מאפשרת לתובע:
 

להגיש תביעה בלי להוציא כסף מהכיס, וללא סיכון כספי


להגיש את התביעה החזקה ביותר – בעלת סיכויי הזכייה הגבוהים ביותר, ובסכום הפיצוי המקסימאלי


במקרים של פגיעה קשה, השקעות משפטיות מכסה גם את הוצאותיהם האישיות והרפואיות של התובעים – ובכך מאפשרת להם לנהל את ההליך ללא לחץ כלכלי

הבעיה

תובעים פרטיים, הסובלים מחיסרון-כיס או שהינם שונאי-סיכון:
 

אינם יכולים להגיש תביעה כלל

 

מגישים תביעות חלקיות ו"רזות" וזוכים בפיצויים חלקיים בלבד

 

משפחות שנפגעו מעוולה נזיקית או מרשלנות המקימה עילה בנזיקין מתדרדרות במהירות למערבולת כלכלית. הנתבעים החזקים מנצלים את יתרונם הכלכלי כדי "להתיש" את התובעים, ולאלצם להתפשר

Asset%204500_edited.jpg

"אחרי תאונת הדרכים שעברתי לא יכולתי לעבוד, הייתי חייב כסף וכמעט הסכמתי לפשרה הנמוכה שהציעה הנתבעת. דמי המחיה שקיבלתי מהשקעות משפטיות נתנו לי אוויר, וכעבור חצי שנה הגעתי לפשרה בסכום כפול". 
סאמר, נצרת, תובע לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

Asset 3500.jpg

"השקעות משפטיות עזרה לי לצרף לתביעה שתי חוות דעת של רופאים מובילים, ששינו לגמרי את הקייס והגדילו את הפיצוי הסופי שקיבלתי פי שלושה ביחס להצעה המוקדמת של המגשר!".
רונית, ירושלים, תובעת ברשלנות רפואית

Asset%202500_edited.jpg

"קיבלנו דירה מלאת ליקויים, והגשנו תביעה בלי להוציא שקל מהכיס בזכות השקעות משפטיות, שכיסתה את האגרה וחוות הדעת של השמאי".
אורן, ראשון לציון, תובע בליקויי בנייה